00355692086656

DURRES – KRUJE – TIRANE

Tirana, Albania (0)
from/per person 49.00


Schedule

Dita e parë:
Takimi ne aeroportin “Nene Tereza” dhe asistence ne mberritje. Transporti per ne hotel me 3* ne Durres dhe  akomodimi. Njohja e qytetit dhe darka e sherbyer nen peisazhin e mrekullueshem te detit Adriatik.

Dita e dytë:
ngjesi në hotel. Vizitë në qytetin e Krujes ku do të vizitoni Kalane mesjetare dhe Muzeun e Gjergj Kastriot -Skenderbeut, Heroit tonë kombëtar. Më pas vizitë në pazarin e vjetër, ku mund të bëni shopping. Rruges se kthimit ndalese per nje kafe ne nje nga restorantet karakteristike te zones dhe ne Durres ju pret nje darke ku specialiteti do te jete peshku I fresket I Adriatikut.

Dita e tretë:
Mëngjesi ne hotel dhe me pas fillojm eksplorimin e monumenteve 3000 vjecare te qytetit te Durresit ku nder to spikasin: Amfiteatri I shek. II P.K.,Odeoni I Poezise,Muzeu Aerkologjik,Manastiri Shen-Vlashit,Pusi Toptaneve. Pasdite ofrojme kafe ne nje bar te vecante ku mund te sodisni qytetin e Durresit dhe te shijoni perendimin e diellit.

Dita e katërt:
Mengjesi ne hotel. Nisja per ne Tirane, kryeqyteti I Shqiperise. Nder vendet e spikatura qe do te vizitojme jane Muzeu Kombetar ku  nje department I vecante I kushtohet Periudhes se Diktatures (1945-1990),Kulla Sahatit,Ura Tabakeve,Kalaja Petreles, Pallati princeshes Sofie. Darka karakteristike tironse do te sherbehet ne nje restorant ku nuk do te mungojne gatimet tradicioanle shqiptare. Kthimi ne hotel ne Durres.

Dita e pestë:
Mengjesi ne hotel. Transportimi per ne aeroport dhe largimi nga Shqiperia.


Description

Çmimi ne dhome dyshe per person ne Euro:

1-8 persona ne baze te kerkesave dhe prenotimeve
9
20 persona 245 Euro

Per 20 persona+  ulje 15% e çmimeve te mesiperme

Suplement,

 • Euro 12, – p/p/night single room
 • Euro 10, – p/p dinner
Ne çmim perfshihet:
 • Asistence dhe Transfer ne mbrritje-kthim
 • Akomodimi ne hotel me 3 yje
 • Gjithe netët e qëndrimit në turet tona, darka është e perfshire.
 • Transport me autobus sipas programit
 • Guide ne anglisht, italisht, frengjisht etj.
 • Mengjesi
 • Hyrjet ne muzeume
 • Taksat

Nuk perfshihet:

• Bileta e avionit
• Dreka
• Bakshishet dhe shpenzime personale.

Turet mund te prenotohen dhe realizohen ne Maj (2 jave), Korrik (4 jave), Gushti (4 jave),  dhe Tetor (2 jave)


Reviews

Leave a review
0 Reviews
 • Position
 • Tourist guide
 • Price
 • Quality