00355692086656

DURRES-KRUJE-LEZHE-SHKODER

Krujë District, Albania (0)
from/per person 30.00


Schedule

Dita e pare:
Pritja ne aeroportin "Nene Tereza" dhe transporti dhe akomodimi ne nje hotel me 3* ne Durres.
Njohja me  qytetin dhe darka e mikpritjes ne nje restorant me guzhine italiane dhe shqiptare.

Dita e dytë:
Mengjesi ne hotel dhe me pas nisja per ne qytetin e Lezhes  i njohur qe ne shekullin IV para eres sone me emrin Lissus. Vizite ne "Memorialin e Skenderbeut" qe gjendet ne katedralen e Shen Nikolles dhe ne Kalane e Lezhes e cila eshte nje monument qe tregon per qytetrimin e zhvilluar Ilir. Pasdite nisja per ne Shkoder, nje nder qytetet e lashta dhe me tradite te Shqiperise. Darka ne Shkoder ne restorant "Tradita" i njohur per gatimet e tij tradicionale shqiptare. Akomodimi ne nje hotel me 3* ne Shkoder. 

Dita e tretë:
Mengjesi ne hotel dhe vizita ne Shkoder ku spikasin Kalaja Rozafes me legjenden e saj rreth 2000 vjecare, dhe vizite ne Xhamine e  Plumbit. Momenti qe nuk duhet te humbasim eshte edhe vizita ne dyqanin maskave ku me pas do te kemi mundesi te shijojme bukurine e Alpeve Shqiptare ne Ramze. Kthimi ne Durres dhe akomodimi ne hotel.

Dita e katërt:
Mengjesi ne hotel. Transporti dhe vizita ne Kruje ku do te vizitoni Kalane mesjetare dhe Muzeun e Gjergj Kastriot -Skenderbeut, heroit tone kombetar,
M
e pas vizite ne pazarin e vjeter, ku mund te beni shoping. Kafe gjate rruges ne restorant-bar “Nord-Park” dhe darka. Kthimi ne Durres.

Dita e pestë:
Mengjesi ne hotel. Transporti per ne aeroport dhe largimi nga Shqiperia.


Description

Çmimi ne dhome dyshe per person ne Euro:

1-8 persona ne baze te kerkesave dhe prenotimeve
9
20 persona 245 Euro

Per 20 persona+  ulje 15% e çmimeve te mesiperme

Suplement,

 • Euro 12, – p/p/night single room
 • Euro 10, – p/p dinner
Ne çmim perfshihet:
 • Asistence dhe Transfer ne mbrritje-kthim
 • Akomodimi ne hotel me 3 yje
 • Gjithe netët e qëndrimit në turet tona, darka është e perfshire.
 • Transport me autobus sipas programit
 • Guide ne anglisht, italisht, frengjisht etj.
 • Mengjesi
 • Hyrjet ne muzeume
 • Taksat

Nuk perfshihet:

• Bileta e avionit
• Dreka
• Bakshishet dhe shpenzime personale.

Turet mund te prenotohen dhe realizohen ne Maj (2 jave), Korrik (4 jave), Gushti (4 jave),  dhe Tetor (2 jave)


Reviews

Leave a review
0 Reviews
 • Position
 • Tourist guide
 • Price
 • Quality