00355692086656

DURRES-GJIROKASTER-SARANDE

Gjirokaster, Albania (0)
from/per person 30.00


Schedule

Dita e pare:
Pritja ne aeroportin "Nene Tereza" dhe transporti dhe akomodimi ne nje hotel me 3* ne Durres. Njohja me  qytetin dhe darka e mikpritjes ne nje restorant me guzhine italiane dhe shqiptare.

Dita e dytë:
Mengjesi ne hotel dhe nisja per ne Gjirokater nje qytet muzeal me ndertime karakteristike dhe vizite ne Shtepine Kadarese (shkrimtarit te madh shqiptar Ismail Kadare). Gjithashtu nje ndalese e shkurter ne shtepine  e Enver Hoxhes – diktatorit qe udhehoqi Shqiperine per 40 vjet. Kalaja dhe Muzeu i luftes jane pjese e ketij turi gjithashtu. Akomodimi do te behet ne hotel me 3* ne Gjirokaster.

Dita e tretë:
Mengjesi ne hotel dhe nisja per ne Sarande. Vizita qytetit dhe mundesi per shopping.  Me pas nje vizite tek "Syri Kalter" nje burim uji shume I radhe per bukurine qe ofron. Butrinti – veper monumentale e mbrojtur nga UNESCO  dhe Kalaja Lekuresit  jane nder momentet e rralla te ketij turi.  Akomodimi ne hotel me 3* ne Sarande dhe darka nen vezullimin e henes mbi detin Jon – perballe ishullit te Korfuzit.

Dita e katërt:
Mengjesi ne hotel dhe kthimi ne Durres ku pasdite fillojm eksplorimin e monumenteve 3000 vjecare te qytetit te Durresit ku nder to spikasin: Amfiteatri I shek. II P.K.,Odeoni I Poezise,Muzeu Aerkologjik,Manastiri Shen-Vlashit,Pusi Toptaneve. Pasdite ofrojme kafe ne nje bar te vecante ku mund te sodisni qytetin e Durresit dhe te shijoni perendimin e diellit.

Dita e pestë:
Mengjesi ne hotel. Transporti per ne aeroport dhe largimi nga Shqiperia.


Description

Çmimi ne dhome dyshe per person ne Euro:

1-8 persona ne baze te kerkesave dhe prenotimeve
9
20 persona 245 Euro

Per 20 persona+  ulje 15% e çmimeve te mesiperme

Suplement,

 • Euro 12, – p/p/night single room
 • Euro 10, – p/p dinner
Ne çmim perfshihet:
 • Asistence dhe Transfer ne mbrritje-kthim
 • Akomodimi ne hotel me 3 yje
 • Gjithe netët e qëndrimit në turet tona, darka është e perfshire.
 • Transport me autobus sipas programit
 • Guide ne anglisht, italisht, frengjisht etj.
 • Mengjesi
 • Hyrjet ne muzeume
 • Taksat

Nuk perfshihet:

• Bileta e avionit
• Dreka
• Bakshishet dhe shpenzime personale.

Turet mund te prenotohen dhe realizohen ne Maj (2 jave), Korrik (4 jave), Gushti (4 jave),  dhe Tetor (2 jave)


Reviews

Leave a review
0 Reviews
 • Position
 • Tourist guide
 • Price
 • Quality